Serwis silników maszyn GEHL
Serwis i remonty silników DIESEL z maszyn budowlanych amerykańskiej marki GEHL. Naprawa silników ładowarek i miniładowarek gąsienicowych oraz kołowych (w tym ładowarek rolniczych), ładowarek teleskopowych oraz minikoparek. Dysponujemy również oryginalnymi częściami zamiennymi.
Gehl serwis
W maszynach marki GEHL używane są silniki kilku marek, będących światowymi liderami w segmencie przemysłowych silników Diesla. W mniejszym sprzęcie GEHL (np. ładowarki o pojemności łyżki poniżej 0,5 m³) stosowane są najczęściej japońskie silniki Isuzu, Kubota lub Yanmar, w większym silniki Deutz i Cummins, a także Lombardini i Perkins. Wszystkie te marki silników są obsługiwane przez naszą firmę (części, serwis, naprawa).
Gehl jest dostawcą sprzętu:
- koparki i minikoparki
- miniładowarki kołowe
- miniładowarki gąsienicowe
- ładowarki rolnicze
- ładowarki skrętne na 4 koła
- ładowarki teleskopowe
- wyposażenie rolnicze
- rozściełacze asfaltu
Części GEHL
Oferujemy cześci zamienne do wszystkich silników pracujących w maszynach GEHL, m.in. 3KC1, 3LD1, 3LB1, 4JG1T, 3TNV88, LDW1204, LDW903, 4M2011, V2203, D1105, V1305B oraz liczne modele Perkins i wiele innych.
Gehl jest jednym z najstarszych producentów sprzętu budowlanego w USA, jednak firma rozpoczynała działalność w sektorze maszyn rolniczych.
Historia
W 1859 r. w Wisconsin, Louis Lucas otworzył hutę żelaza specjalizującą się w produkcji pługów i kultywatorów oraz naprawach sprzętu rolniczego. Z powodu dużej liczby rolników zamieszkujących teren, Lucas pozyskiwał coraz więcej klientów. W 1880 r. nawiązał współpracę z niemieckim kowalem M. Silberzahnem i razem z nim stworzył jedną z najbardziej innowacyjnych maszyn końca 19 wieku nazwaną Hexelbank, która zwolniła rolników z konieczności ręcznego siekania karmy dla zwierząt.
Maszyna była tak popularna, że zainteresowali się nią miejscowi inwestorzy. W 1902 r. John W. Gehl nabył część firmy Lucasa i Silberzahna. Rok później Gehl przekonał swoich trzech braci o korzyściach płynących z inwestycji i razem nabyli resztę aktywów firmy, której nazwa została od tego momentu zmieniona na Gehl Brothers Manufacturing Co. Rozpoczęto także produkcję maszyny Hexelbank w połączeniu z serią podstawowych narzędzi rolniczych. Ponieważ Hexelbank odniosła duży sukces, bracia zdecydowali się skupić na nowych technologiach by nadal pozostawać w czołówce rynku.
Stan finansów firmy znacznie pogorszył się w 1906 r. kiedy pożar całkowicie zniszczył fabrykę wraz z inwentarzem. W celu utrzymania firmy bracia musieli sprzedać część zaopatrzenia i skorzystać z własnych oszczędności. Firma wyszła z kryzysu w dwa lata poprzez sprzedaż nowego typu maszyn i wprowadzenie różnego rodzaju ulepszeń.
Na początku XX wieku, Gehl Co. był uważany za jeden z najbardziej innowacyjnych i godnych zaufania producentów sprzętu rolniczego. W latach 20. przemysł mleczarski rozwijał się intensywnie, rolnicy potrzebowali nowych technologii i maszyn. Gehl wprowadził dwie maszyny w reakcji na to zapotrzebowanie. Firma przetrwała także recesje gospodarczą, która doprowadziła do bankructwa wiele amerykańskich przedsiębiorców, głównie za sprawą korzystania z trwającego nieprzerwanie do lat 40. rozwoju przemysłu mleczarskiego. Ciągłe wprowadzanie ulepszeń do maszyn sprawiało, że ich użycie znacznie skracało i ułatwiało pracę w gospodarstwach rolnych. W rezultacie firma zyskiwała coraz więcej klientów.
W latach 40. zmieniło się kierownictwo Gehl Co. – kolejne pokolenie braci Gehl rozpoczęło zarządzanie firmą.
Po II Wojnie Światowej zapotrzebowanie na produkty firmy ponownie wzrosło. Ponieważ wiele maszyn nie odpowiadało już ówczesnym wymaganiom, wprowadzono ulepszone urządzenia, m. in. nowego typu kombajn z silnikiem Continental.
Przejście do przemysłu budowlanego
Po odniesieniu sukcesu w przemyśle maszyn rolniczych zarząd Gehl Co. podjął nowy kierunek rozwoju – rynek maszyn budowlanych. Firma wprowadziła pierwszą ładowarkę w 1970 r. Maszyna szybko zdobyła popularność wśród firm budowlanych ponieważ była sterowana wyłącznie manualnie, co znacznie ułatwiało pracę operatora.
W 1973 r. firma otworzyła oddział w Niemczech - Gehl Gmbh. Jednostka była odpowiedzialna za sprzedaż ładowarek w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Znaczny wzrost zysków nastąpił w latach 80. wraz z budową czterech nowych fabryk. W przeciągu sześciu lat przychody wzrosły o 220 procent.
Lata 90. przyniosły obniżenie sprzedaży. Aby zapewnić sobie dalsze funkcjonowanie na rynku firma musiała likwidować mniej opłacalne przedsięwzięcia. W 1996 r. sprzedaż jednak ponownie wzrosła i Gehl produkował szeroką gamę sprzętu budowlanego włączając ładowarki, wózki widłowe oraz różnego rodzaju programy obsługi.
Firma nadal opierała się także na rozwiniętej ofercie sprzętów rolniczych.
Obecnie głównym celem firmy jest osiąganie ciągłego wzrostu poprzez wytwarzanie i
dystrybuowanie wysokiej jakości sprzętu na rynki maszyn budowlanych i rolniczych oraz zapewnianie swoim klientom najwyższej jakości usług.
Dziś Gehl produkuje pod markami Gehl, Edge, Mustang, poprzez sieć niezależnych przedstawicieli, głównie w USA i w Europie. Fabryki znajdują się w USA i w Niemczech.
Firma kontynuuje działanie w przemyśle maszyn rolniczych i budowlanych, produkuje ładowarki, ładowarki teleskopowe, koparki, miniładowarki, miniładowarki gąsienicowe i frezarki do asfaltu.
Prezesem firmy jest obecnie William D. Gehl, główna siedziba znajduje się w Wisconsin.
Dochód firmy w 2007 r. wyniósł 457 milionów dolarów
Żadna część jak i całość treści zawartych na www.kumatex.pl nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody HDS Serwis sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części (także przekształconych) bez powyzszej zgody stanowi naruszenie prawa i jest zabronione pod groźbą kary oraz może być ścigane prawnie.
D y s p o n u j e m y
mobilnym serwisem